Az előkészületek után az alapvakolatot tettük fel. A művelet egyszerű: keverni kell a maltert, feldobni a falra, elhúzni és elsimítani. Aztán keverni, dobni, húzni, simítani. És ezt így tovább nagyjából négy méter magasságig, harminc méter hosszban. Amellett, hogy jó izomerősítő, még időigényes is. Mi még némileg nehezítettük is a munkánkat, ugyanis a helyben kapható homok helyett 0-4-es frakciójú kavicsot használtunk. Mert az a homokkal szemben nem agyagos, és a vakolat is jó erős lesz tőle.
Az alapvakolat csak ebből a sóderből és mészből készült, cement nem került bele. Ez biztosítja, hogy a fal a későbbiekben tud majd szellőzni, és nem nedvesedik be.
A lábazatra (a ház kőből készült alapjára), amely kb. 50-60 cm magasságú, másfajta megoldást kerestünk. Itt amellett, hogy a szellőzés lehetőségét meg kell tartani, a földről felcsapódó eső és az esetleges magas hó nedvesítő hatására is gondolni kell. Ezért a lábazatot kifejezetten erre készült lábazati vakolattal vakoltuk. Ez a a leírás szerint fagyálló, víztaszító és páraáteresztő tulajdonságú. Ugyan nem olcsó, de pont ez kell ide.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése